Televizyona Netflix Oyunlar Nasıl Kurulur?

Netflix 2021 yılında, dijital yayın platformu olmaktan bir adım öteye geçmişti. Bulut tabanlı oyun pazarı olma girişimlerini Aralık 2021’de tamamladı. Böylece, Netflix Games oyun dünyasında resmen yer edinmeye başladı. Televizyona Netflix Oyunlar kurulumu ile ilgili bu konumuzda temel bilgilere de yer verdik. Keyifle bilgilenmenizi dilerim.

Ağustos 2023’te beta süreci başlatılan, Netflix Games TV ve PC kullanımı kısıtlı ülkelerde devreye girdi. Eğer Kanada veya Birleşik Krallık’ta ikamet etmiyorsanız, bu konu sizin için sadece bir bilgilendirme olacaktır. Çünkü, Netflix Games TV’de kullanım süreci şuan test ediliyor.

Yapılan açıklama göre, belirli televizyon modelleri, PC ve Mac ürünlerinde Netflix’in oyunlarına ulaşabileceksiniz. Şuan için Türkiye’de, Netflix’in oyunları sadece Android ve iOS platformlarında mevcut.

Eğer satın aldığınız televizyon, Netflix Games’e uygun bir model ise işiniz basit. Televizyonun uygulama marketine girerek ilgili uygulamayı indirmeniz yeterli olacak. Böylece, basit birkaç adım ile televizyonda netflix oyunlarına erişebileceksiniz.

Yine yapılan ilk açıklamalara göre Netflix tarafından desteklenen televizyon modelleri ve cihazlar şu şekildedir. Amazon Fire TV, Chromecast özellikli Google TV’ler, LG televizyonları, Nvidia Shield TV, Roku, Samsung’un akıllı televizyonları ve Walmart ONN yer alıyor. Listede Apple TV yok. Çünkü, Apple’ın bulut tabanlı oyun çözümlerine izin vermeyor. Ayrıca, ilerleyen süreçte, daha fazla model beta sürecine dahil olacak.

Netflix, oyunları için sunduğu TV ve bilgisayar desteği ile birlikte oyun pazarında daha hızlı bir şekilde büyüyebilir. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Televizyona Netflix oyunlar kurulumu için rehber konumuzu kısa bir süre daha beklemenizi rica edeceğiz. Bu konu güncellenerek, detaylar içeriğe eklenecektir.