Dijitsu Marka ve Dijitsu TV Hakkında Bilgilendirme

Ekonomik televizyon ürünleri arasında hızla yer edinen marka dijitsu hangi markanın! Son 3 aylık Google aramalarında bu konuyu en çok ziyaret edenler bu soruyu sormuşlar. Ama, Dijitsu başka bir markanın değil. Zincir mağazalar ve e-ticaret sitelerinde popülaritesini hızla artıran Dijitsu hakkında bazı detayları açıklayalım. Böylece, Dijitsu nerede üretim yapıyor? Dijitsu hangi ülkenin markası? Ayrıca, Dijitsu ürünlere hangi yetkili servis bakıyor? gibi sorularınıza bu içerikte yanıt bulacaksınız.

Dijitsu Hangi Ülkenin Markasıdır?

Marka Dijitsu ismiyle 1996 yılında İstanbul’da faaliyete geçmiştir. Türk malıdır ve yerli markamızdır. Diğer sektörlerde yaşanan; “yerli marka” olduğu için tercih edelim mottosuna sahip değildir. Her zaman fiyat performans ürünü olarak ön plana çıkmıştır. Yani, cihaz satın alırken müşteri adaylarını, biz Türk malıyız o yüzden bizi tercih edin demek yerine, “bu fiyata bundan daha iyisini bulamazsınız” mantığıyla çalışmıştır.

Dijitsu Ne Zamandır Popüler?

Tarihler 2012’ye gelindiğinde, Dijitsu markası el değiştirmiş ve marka değeri hızla artmıştır. Kent Dış Ticaret adı verilen bir kuruluş tarafından satın alınmıştır. Sonrasında; A101, Bim, Migros, Metro, Teknosa, CarrefourSA ve Şok zincir marketlerinin raflarında yerini almıştır.

Dijitsu, sadece televizyon üretimiyle kalmamış, beyaz eşya ve ısıtma soğutma grubu ürünlerini de bünyesinde üretmeye başlamıştır. Ayrıca, ürün kalitesi olarak, küresel dünya devi markalardan daha düşük kaliteye sahip olsa da, bir çok ürünü piyasadaki fiyat performans ürünü olarak tercih edilmektedir.

Dijitsu İletişim Bilgileri

Dijitsu iletişim bilgileri araması yapıldığında karşımıza iki telefon numarası çıkıyor. İletişim numaralarından biri Dijitsu Destek için, diğeri ise marka ile iletişim içindir.

Yetkili servis ihtiyacı için iletişime geçilmesi gereken Dijitsu Destek telefon numarası: 0850 219 69 69‘dur. Bu numara Dijitsu müşteri hizmetlerine aittir. Ürün kurulum bilgisi, ürün detay bilgileri, Dijitsu yetkili servis iletişim bilgileri gibi sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Diğer telefon numarası ise doğrudan marka yönetimi, muhasebesi gibi departmanlar ile iletişim içindir. +90 212 801 12 60 ve +90 212 801 12 61 numaralı telefonlar ile iletişim kurabilirsiniz.

Sıklıkla sorulan, Dijitsu ürünlerine hangi markanın yetkili servisleri bakıyor sorusuna da bu konu içerisinde yanıt verelim. Marka, Satış Sonrası Hizmetler (SSH) firması ile anlaşmalıdır. Tüm ürünler için Tüm Türkiye’de yetkili servis hizmeti verilmektedir.

Dijitsu TV Ürünleri

Televizyon grubunda 32″ ile 86″ boyutları arası üretimi mevcuttur. Diğer televizyon markalarında olduğu gibi 32″ TV grubu küçük ev aleti statüsündedir ve kurulumun müşteri tarafından yapılması gerekmektedir. Yetkili servis 32″ TV kurulumu için ücret talep etmektedir.

Dijitsu Smart TV ürün grubu 32″ ve üzeri boyuttaki cihazlarında mevcuttur. Konuyu açmadan önce yaptığımız araştırmalarda, markanın tüm cihazlarının Smart TV özelliğine sahip olduğu belirtilmiş olsa da, bu bilgi doğru değildir. Her model birbirinden bağımsızdır. Bazı modellerinde Smart TV özelliği bulunsa da, birkaç ürününde ürün internet bağlantısına sahip değildir, web tarayıcısı bulunmamaktadır.

Çözünürlük açısından, HD Ready , Full HD ve Ultra HD seçenekleri mevcuttur. Dijitsu markalı televizyon tercih ederken çözünürlük detaylarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çözünürlük yükseldikçe ürün görüntü kalitesi artmakta, detaylar daha keskin görüntü sunmaktadır.

Hayatın her alanında etkin rol oynayan teknoloji, kullandığımız cihazlara akıllı özellikler eklemeye devam ediyor. İnternet ve bilgisayar teknolojilerindeki ilerlemelere paralel olarak gelişen ve değişen televizyonlar, akıllı uygulamaları sayesinde yaşam alanlarının vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarıyor.

Smart TV markaları arasında Dijitsu, teknik detayları tasarım ile buluşturduğu, Android destekli TV modeli ile ön plana çıkıyor. İnternette gezinme ve oyun oynama imkânı tanıyan Dijitsu, yüksek çözünürlüklü görüntüsü ve ses kalitesiyle sinema keyfini evlere getiriyor. Dijitsu teknik özellikleri, modern tasarımı, etkileyici ses ve görüntü kalitesiyle kullanıcılarından tam not alıyor.

Dijitsu Markalı Diğer Ürün Grupları

Televizyon markası olarak tanınmış olsa da, Dijitsu farklı ürün gruplarında da kendi markasıyla üretim yapmaktadır. Hızlıca gruplandırmak gerekirse;

 • Bulaşık Makinesi
 • Buz Makinesi,
 • Buzdolabı,
 • Çamaşır Makinesi,
 • Cep Telefonu,
 • Derin Dondurucu,
 • Hava Soğutucu,
 • Hava Temizleyici
 • Klima
 • Mikrodalga Fırın
 • Su Sebili
 • Vantilatör