Dijitsu Marka ve Dijitsu TV Hakkında Bilgilendirme

Ekonomik televizyon ürünleri arasında hızla yer edinen marka Dijitsu! Zincir mağazalar ve e-ticaret sitelerinde popülaritesini hızla artıran Dijitsu hakkında bilinmesi gerekenler. Dijitsu nerede üretim yapıyor? Dijitsu hangi ülkenin markası? Dijitsu ürünlere hangi yetkili servis bakıyor? gibi sorularınızı bu içerikte yanıtlamaya çalışacağız.

Marka Dijitsu ismiyle 1996 yılında İstanbul’da faaliyete geçmiştir. Türk malıdır ve yerli markamızdır. Diğer sektörlerde yaşanan; “yerli marka” olduğu için tercih edelim mottosuna sahip değildir. Her zaman fiyat performans ürünü olarak ön plana çıkmıştır. Yani, cihaz satın alırken müşteri adaylarını, biz Türk malıyız o yüzden bizi tercih edin demek yerine, “bu fiyata bundan daha iyisini bulamazsınız” mantığıyla çalışmıştır.

Tarihler 2012’ye gelindiğinde, Dijitsu markası el değiştirmiş ve marka değeri hızla artmıştır. Kent Dış Ticaret adı verilen bir kuruluş tarafından satın alınmıştır. Sonrasında; A101, Bim, Migros, Metro, Teknosa, CarrefourSA ve Şok zincir marketlerinin raflarında yerini almıştır.

Dijitsu, sadece televizyon üretimiyle kalmamış, beyaz eşya ve ısıtma soğutma grubu ürünlerini de bünyesinde üretmeye başlamıştır. Ürün kalitesi olarak, küresel dünya devi markalardan daha düşük kaliteye sahip olsa da, bir çok ürünü piyasadaki fiyat performans ürünü olarak tercih edilmektedir.

Dijitsu iletişim bilgileri, iletisim.info.tr sitemizde yayınlanmıştır. Dijitsu çağrı merkezi telefon numarası için ilgili sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Televizyon grubunda 32″ ile 65″ boyutları arası üretimi mevcuttur. Diğer televizyon markalarında olduğu gibi 32″ TV grubu küçük ev aleti statüsündedir ve kurulumun müşteri tarafından yapılması gerekmektedir. Yetkili servis 32″ TV kurulumu için ücret talep etmektedir.

Dijitsu Smart TV ürün grubu 32″ ve üzeri boyuttaki cihazlarında mevcuttur. Konuyu açmadan önce yaptığımız araştırmalarda, markanın tüm cihazlarının Smart TV özelliğine sahip olduğu belirtilmiş olsa da, bu bilgi doğru değildir. Her model birbirinden bağımsızdır. Bazı modellerinde Smart TV özelliği bulunsa da, birkaç ürününde ürün internet bağlantısına sahip değildir, web tarayıcısı bulunmamaktadır.

Çözünürlük açısından, HD Ready , Full HD ve Ultra HD seçenekleri mevcuttur. Dijitsu markalı televizyon tercih ederken çözünürlük detaylarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çözünürlük yükseldikçe ürün görüntü kalitesi artmakta, detaylar daha keskin görüntü sunmaktadır.

Hayatın her alanında etkin rol oynayan teknoloji, kullandığımız cihazlara akıllı özellikler eklemeye devam ediyor. İnternet ve bilgisayar teknolojilerindeki ilerlemelere paralel olarak gelişen ve değişen televizyonlar, akıllı uygulamaları sayesinde yaşam alanlarının vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarıyor.

Smart TV markaları arasında Dijitsu, teknik detayları tasarım ile buluşturduğu, Android destekli TV modeli ile ön plana çıkıyor. İnternette gezinme ve oyun oynama imkânı tanıyan Dijitsu, yüksek çözünürlüklü görüntüsü ve ses kalitesiyle sinema keyfini evlere getiriyor. Dijitsu teknik özellikleri, modern tasarımı, etkileyici ses ve görüntü kalitesiyle kullanıcılarından tam not alıyor.