[Çözüldü] Televizyon da NetFlix Kurulum ve Kullanımı – Kesin Çözüm

Netflix’i televizyonda izlemek için Netflix uygulamasına sahip bir cihaz kullanmanız gereklidir. Netflix uygulaması pek çok Akıllı TV’de, oyun konsolunda, alıcı kutularında ve Blu-ray oynatıcılarda mevcuttur. Konu içeriğinde, Netflix uygulamasını indiremeyeceğiniz cihazlarda, nasıl Netflix izleyebileceğinize dair tüm detayları paylaştık. Televizyona Netflix yansıtma işlemi ile nasıl çözüm bulacağınızı öğrenmek için, okumaya devam etmeniz gerekir.

Netflix uyumlu televizyonlarda Netflix uygulaması ana menüde ya da ana ekranda yer alır.

Eğer televizyonunuzda yeni uygulamaları indirebileceğiniz bir uygulama mağazası varsa uygulamanın mevcut olup olmadığını görmek için Netflix yazıp arama yapın.

Televizyonunuzun indirme yönergelerine uygun şekilde uygulamayı indirin ve kurulumu tamamlayın.

Eğer televizyonunuza Netflix uygulamasını indiremiyorsanız, ekran yansıtma yöntemini kullanarak, televizyonda Netflix içeriklerini izleyebilirsiniz. Bu işlem için telefon veya tablet gibi mobil cihazlar veya bilgisayar / laptop gibi Netflix’e giriş yapabileceğiniz elektronik alet kullanmanız gerekir.

Chromecast Built-in (Eski adıyla Google Cast) kullanarak bağlanma

Chromecast built-in bulunan televizyonlar, mobil cihazınızdan televizyonunuza yayın yapabilmenizi sağlar. Chromecast built-in Philips, Polaroid, Sharp, Skyworth, Soniq, Sony, Toshiba ve Vizio marka televizyonlarda mevcuttur.

Android mobil cihazınızdan yayınlamak için:

 1. Mobil cihazınızda Netflix uygulamasını başlatın ve oturum açın.
 2. Ekranın sağ üst veya sağ alt köşesinde Yayınla Chromecast Simgesi simgesine dokunun.
 3. Dizi veya filmi izlemek istediğiniz cihazı seçin.
 4. İzlemek istediğiniz dizi veya filmi seçin ve Oynat düğmesine basın.

iPhone, iPad veya iPod touch cihazınızdan yayınlamak için:

 1. Mobil cihazınızda Netflix uygulamasını başlatın.
 2. Oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst veya sağ alt köşesinde yer alan Yayınla simgesini Chromecast Simgesi seçin.
 3. Dizi, program veya filminizi izlemek istediğiniz cihazı seçin.
 4. İzlemek istediğiniz dizi veya filmi seçin ve Oynat düğmesine basın.

Artık izlediğiniz içeriği mobil cihazınızdan ileriye ve geriye alabilir, duraklatabilir veya içeriğin ses ya da alt yazı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Netflix 2. Ekranını Kullanarak Bağlanın

Mobil cihazınızdaki Netflix uygulaması, Netflix deneyiminizi telefonunuz veya tabletinizden kontrol etmenize olanak tanıyacak şekilde belirli televizyonlar ve medya oynatıcılarla senkronize olma özelliğine sahiptir.

Android cihazınızı uzaktan kumanda olarak kullanmak için:

 1. Mobil cihazınızı televizyonunuzla aynı Wi-Fi ağına bağlayın.
 2. Hem televizyonunuzda hem de mobil cihazınızda Netflix uygulamasını başlatın.
 3. Hem televizyonunuzda, hem de mobil cihazınızda aynı Netflix hesabı ile oturum açın.
 4. Ekranın sağ üst veya sağ alt köşesindeki Yayınla simgesini Yayınla Simgesi seçin.
 5. Dizi, program veya filminizi izlemek istediğiniz cihazı seçin.
 6. İzlemek istediğiniz dizi veya filmi seçin ve Oynat düğmesine basın.

Artık izlediğiniz içeriği mobil cihazınızdan ileriye ve geriye alabilir, duraklatabilir veya içeriğin ses ya da alt yazı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Harici kablo kullanarak bağlanma

Android telefon veya tablet

Mobil cihazlar üzerinde oynatılan içerik, cihazın bir kablo ile doğrudan bağlanmasıyla da televizyon ekranında izlenebilir. Kablo bağlantıları, mobil cihazın çıkış ve televizyonun giriş gereksinimlerine göre değişir.

Android telefonunuzu veya tabletinizi televizyonunuza bağlamak için, mobil cihazınızın ekranını televizyonunuza yansıtmak üzere bir kabloya ihtiyacınız olacak. Daha yeni Android telefonların ve tabletlerin çoğu, C Tipi (USB-C olarak da bilinir) veya D Tipi (Mikro HDMI) bağlantı kullanır. Daha yeni televizyonlarda HDMI bağlantısı kullanılırken daha eski televizyonlarda VGA bulunabilir.

Netflix izlemek için uyumlu bağlantılar kullandığınızda internet üzerinden izlediğiniz ve indirdiğiniz içeriklerin görüntülenmesinde farklılık görebilirsiniz.NOT: Otomatik oynatma kablo bağlantılarıyla desteklenmez.

iPhone, iPad veya iPod touch

Mobil cihazlar üzerinde oynatılan içerik, cihazın bir kablo ile doğrudan bağlanmasıyla da televizyon ekranında izlenebilir. Kablo bağlantıları, mobil cihazın çıkış ve televizyonun giriş gereksinimlerine göre değişir.

30 pimli bir cihaz bağlamak için uygun bir kompozit, komponent veya HDMI kablo bağlantı kiti kullanmanız gerekir.

Televizyonunuza bir Lightning cihazı bağlamak için iPhone, iPad, veya iPod touch cihazınız iOS 11.2.6 veya üzerindeki bir sürümü çalıştırıyor olmalıdır ve uygun bir HDMI bağlantı kiti kullanmanız gerekir. Uyumlu bağlantı kitleriyle ilgili daha fazla bilgiyi Apple’ın destek sitesinde bulabilirsiniz.

Netflix izlemek için uyumlu bir bağlantı kiti kullandığınızda internet üzerinden izlediğiniz ve indirdiğiniz içeriklerin görüntülenmesinde farklılık görebilirsiniz. İnternet üzerinden izlediğiniz içerikler, videonun ekrana uymasını sağlar. İndirilen içerikler iPhone, iPad veya iPod touch cihazınızın ekranını yansıtır. Bu nedenle videonuzu çevreleyen siyah çubuklar görebilirsiniz.NOT: Kablo bağlantıları, otomatik oynatma veya interaktif içerik özellikleriyle uyumlu değildir.

2. Ekranın çalışmasını sağlayamıyorum.

 1. Apple mobil veya Android işletim sisteminin en son versiyonuna sahip misiniz?
  • Apple cihazlar iOS 6.0 veya üstüne ihtiyaç duymaktadır.
  • Android telefonlar, Kindle Fire ve Nook, Android OS 2.3 (Gingerbread) veya üstüne ihtiyaç duymaktadır.
  • Diğer tüm Android tabletler Android OS 3.0 (Honeycomb) veya üstüne ihtiyaç duymaktadır.
 2. Televizyonunuza en güncel Netflix uygulamasını indirdiniz mi?
  • Henüz yapmadıysanız, televizyonunuzdaki Netflix uygulamasını güncelleyin.
  • Bu özellik, 2014 veya sonrasında üretilen birçok cihazda bulunmaktadır. Cihazınız için güncelleme yoksa ve televizyonunuzu kontrol etmek için mobil cihazınızı kullanamıyorsanız, bu özellik mevcut olmayabilir.
 3. Telefonunuz veya tabletiniz televizyonunuz ile aynı ağa bağlı mı?
  • 2. ekranın düzgün çalışması için televizyonunuzun telefonunuz veya tabletinizle aynı ağa bağlı olması gerekir. Netflix 2. Ekranı hücresel hizmetinizde çalışmamaktadır.
 4. Yönlendiriciniz, modeminiz veya ağ geçidiniz çoklu gönderime ayarlı mı?
  • Yönlendiricinizin, modeminizin veya ağ geçidinizin kullanıcı el kitabında veya üreticisinde çoklu gönderimi etkinleştirmek için talimatlar olmalıdır.