[Çözüldü] LG TV YouTube Sorun Çözümü

LG televizyon youtube sorunu nasıl çözülür sorunun tam yanıtını içeren televizyon.gen.tr sitesinde paylaşılmış çözüm içeriği 1. görselidir.

LG Smart TV YouTube sorunu olarak çokça aranan problemlerin tümü için çözüm yollarını sizlerle paylaştık. Bu sorunların başında; Youtube uygulaması yanıt vermiyor. LG TV YouTube uygulaması yükleniyor sayfasına kalıyor. Ayrıca LG televizyonda YouTube açınca boş beyaz ekranda kalma problemi. YouTube arama yaparken donuyor. LG TV youtube crashed gibi sorunlarınıza çözüm bulacağız.

LG TV youtube sorununun çözümü için izleyeceğimiz birkaç yolu tanımlamak gerekirse şunları sıralayabiliriz. Güç sıfırlama, yazılım güncelleme, ağ ayarlarını sıfırlama, ağa yeniden bağlanma, LG Content Store’dan uygulamayı tekrar yükleme, DNS sunucularını değiştirme örnekleri verilebilir. Sonuç itibariyle, eğer internet bağlantınız var ise, LG TV ile YouTube arasındaki sorunu çözmüş olacağız. Buyurun tüm yöntemleri tek tek inceleyelim.

Lg Smart Tv (Lg Akıllı Televizyon) Youtube uygulamasını açmıyor, nasıl düzeltilir ?

 • LG smart TV’nizi açın ve güç kablosunu çekin.
 • 60 saniye bekleyin
 • Güç kablosunu geri takın.

LG smart TV’niz yeniden başlatıldıktan sonra devam edin ve YouTube’a danışın. Bu düzeltilmezse, bu LG Smart tv YouTube uygulaması çalışmıyor sorununu çözmek için başka yöntemler deneyelim.

LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını düzeltmek için güç kablosunu, kabloyu, kablosuz yönlendiriciyi ve modemi çıkarın

Adım 1: LG tv’nizi açın ve güç kablosunu, modemi, yönlendiriciyi çıkarın (bağlantılarını kesin).

2. Adım: 5 dakika bekleyin

Adım 3: Tüm güç kablosunu, modemi ve yönlendiriciyi geri takın ve açın.

LG akıllı tv’niz açıldığında, wifi ve her şeyin bağlanmasını bekleyin. Muhtemelen bu, LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını düzeltmeli ve YouTube uygulaması çalışır durumda olacaktır.

LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını düzeltmek için Yazılım Güncellemesi

 • Uzaktan kumandanızı alın ve uzaktan kumandanızdaki dişli simgesine basın.
 • Ayarlar simgesine gidin ve lg smart tv ekranınızın en altındaki ok (dişli simgesi) düğmesine basın.
 • Kaydırma tuşu aşağı ok basıp kullanarak aşağı genel ve Tamam’a basın.
 • Aşağı kaydırın ve Bu TV hakkında’da ok’a basın .
 • Şimdi güncellemeleri kontrol edin ve herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin -> Devam edin ve LG smart tv’yi güncelleyin.

LG akıllı tv’nizi yazılım güncelledikten sonra, artık çalışmayan YouTube uygulamasıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Bazı zamanlarda LG akıllı TV’nizi güncelleyerek düzeltilecek teknik bir aksaklık olabilir.

LG televizyon youtube sorunu nasıl çözülür sorunun tam yanıtını içeren televizyon.gen.tr sitesinde paylaşılmış çözüm içeriği 2. görselidir.

LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını düzeltmek için Wifi İnternet’e yeniden bağlanın

 •  Uzaktan kumanda üzerindeki dişli simgesine tıklayın> Ayarlar’a tıklayın.
 • Ayarlar ekranından sağa gidin -> Wifi bağlantısını seçin ve tamam’a basın.
 • Ev wifi ağınızı seçin ve Tamam’a basın (bağlantıyı kes).
 • Bağlantı kesildikten sonra, wifi ağınızı seçin ve şifre girerek wifi ağınıza yeniden bağlanın.

Bağlantıyı kestikten ve yeniden bağladıktan sonra, LG akıllı tv üzerinde çalışan YouTube uygulamanız, devam etmiyorsanız düzeltilmeli ve LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını çözmek için diğer yöntemleri denemelidir.

YouTube’u Kaldırın ve Tekrar Yükleyin:

 • Uzaktan kumandanızdaki Ana Ekran Düğmesine tıklayın -> LG akıllı televizyonunuzda Uygulamalar bölümüne gidin .
 • YouTube Uygulamasını seçin ve ok düğmesini basılı tutun ve X düğmesini seçin.

YouTube uygulamanız kaldırılacak.

YouTube’u LG Smart tv’ye yükleyin:

 • Ana sayfa düğmesine tıklayın -> LG içerik deposu ve tamam’a basın.
 • Uygulamalar -> YouTube uygulamasını ara’ya gidin ve Tamam’a tıklayın ve Yükle düğmesine tıklayın; YouTube uygulaması LG akıllı TV’nize yüklenecektir.

Youtube uygulamasını silip tekrar yükledikten sonra devam edin ve youtube uygulamasını başlatın; sorunsuz çalışacak ve LG Smart tv YouTube Uygulaması çalışmıyor çözülecektir.

LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını düzeltmek için IPV6’nızı değiştirin

 • Uzaktan kumandanızdaki dişli simgesine basın -> Aşağı kaydırın ve ağ Ayarları ve Tamam’a tıklayın.
 • Wifi bağlantısı-> Gelişmiş wifi ayarları’nı seçin ve uzaktan kumandanızda ok’a basın.
 • Şimdi, IPV6’nızı açın (IPV6 kapalı olacaktır).

Kapatıldıktan sonra devam edin ve YouTube uygulamasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışmıyorsa, IPV6’yı tekrar açın.

LG televizyon youtube sorunu nasıl çözülür sorunun tam yanıtını içeren televizyon.gen.tr sitesinde paylaşılmış çözüm içeriği 3. görselidir.

YouTube uygulamasının LG Smart tv’de çalışmamasını düzeltmek için DNS sunucusunu değiştirin

 • Uzaktan kumandanızı alın ve ana sayfa düğmesine basın -> Ağ ayarlarını seçin -> Wi-Fi’nizi seçin -> Gelişmiş WIFI ayarları.
 • Şimdi aşağı gidin ve DÜZENLE’yi seçin ve tamam’a basın.
 • Otomatik olarak ayarla seçeneğinin işaretini kaldırın. (işaretini kaldırmak için otomatik olarak seç üzerine tamam’a basın).
 • Şimdi, DNS sunucusunu vurgulayın-> Tamam’a basın ve -> 8.8.8.8’i girin ve bağlan’a tıklayın.

Şimdi, devam edin ve YouTube uygulamasına bakın, hala çalışmıyorsa, LG akıllı televizyonunuzdaki DNS sunucusu ayarlarına geri dönün.

Son olarak, DNS sunucusu ayarlarını 8.8.8.8’den 8.8.4.4’e değiştirin ve bağlan’a tıklayın.

Devam edin ve YouTube uygulamasını kontrol edin ve şimdi YouTube uygulamanız iyi çalışacaktır, eğer işe yaramazsa, geri dönün seçeneği -> otomatik olarak ayarla çünkü bu DNS sunucusuyla ilgili değildir.

LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmamasını düzeltmek için Fabrika Sıfırlaması

 •  Ana Sayfa düğmesi -> Tüm Ayarlar.
 • Genel -> Aşağı gidin’i seçin ve Başlangıç ​​ayarlarına sıfırla’yı seçin ve tamam’a basın.
 • Not / Bilgi: Sıfırlama, tüm ayarlarınızı ve yüklü uygulamaları silecektir.
 • Tamam’a basın ve LG smart tv’yi sıfırlamayı onaylayın.

Fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamayı tıkladığınızda, LG akıllı televizyonunuz yeniden başlatılacaktır.LG Smart tv YouTube Uygulaması neden çalışmıyor?

Bu, LG akıllı tv yazılımı güncellemesinin neden olduğu geçici bir yazılım arızası gibi birkaç nedenden kaynaklanıyor olabilir veya YouTube uygulama güncellemesinden veya yavaş internet bağlantısından (YouTube yüklenemedi) kaynaklanıyor olabilir.LG Smart tv YouTube Uygulamasının çalışmaması nasıl düzeltilir

Güç sıfırlama, yazılım güncelleme, ağları sıfırlama (WIFI bağlantısını kesip yeniden bağlayarak), YouTube uygulamasını kaldırıp yükleyerek , DNS sunucusunu 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirerek ve bu makalede açıklanan diğer birkaç yöntemle düzeltebilirsiniz .