Televizyon Bozuldu Ne Yapmalıyım?

Televizyon bozuldu ise yapılması gerekenleri bir konu haline getirdik. Umarım keyifle okur ve uygularsınız. Bazı başlıklar komik gelse bile ciddiye almalısınız.

Televizyon bozulunca ilk yapılması gereken nedir?

Her şeyden önce, televizyonun gerçekten bozulup bozulmadığı bilmelisiniz. Bazen çok basit adımlar ile kontrol etmek mümkündür. Örneğin, televizyon açılmıyor diye televizyonun arızalandığını zannedenler var. Yetkili servis çağırıyorlar ancak televizyonda bir sorun olmadığı ortaya çıkabiliyor. Ne demek istediğimi anlamadığınızı tahmin edebiliyorum. Sanırım aşağıdaki listedeki başlıklar işinize yarayacaktır. Böylece, gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz. Yetkili servisler üzerindeki iş yükü de azalacağı için, daha hızlı hizmet vereceklerdir.

  • Kumandanızın pili bitmiş veya kumanda mı arızalı?
    Kumanda ile televizyona güç vermeye çalışıyorsunuz ama tv açılıyor mu? Televizyonun üzerindeki güç düğmesine basarak açıldığını görebilirsiniz.
  • Fişi kontrol edin.
    Televizyonun fişi yerinden çıkmış ise çalışmayacaktır. Lütfen yetkili servis çağırmadan önce televizyonun elektrik bağlantılarının yapıldığından emin olun. Böylece test edin.
  • Elektrik var mı?
    Televizyonun bulunduğu alana güç veren şalter atmış ise televizyonunuz çalışmaz. Televizyonu farklı odaya götürün ve elektrik bağlantısını test edin.
  • Televizyonunuz açılıyor ama televizyondan ses gelmiyor ise birkaç çözüm ve kontrol yolu paylaştık. Ses sorunlarının teknik servis ihtiyacı olmadan çözebilmeniz için ilgili konumuzu okumanızda fayda var.

Eğer belirttiğimiz ihtimaller dışında bir televizyon arıza sorunu var ise yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Televizyon tamircisi değil, yetkili servis! Öncelikle yetkili servisten hizmet alarak üründeki sorunu tespit edin. Arızanın tamiri garanti kapsamına girmiyor ise, televizyon tamircilerinden de hizmet alabilirsiniz. Ancak öncelikli tavsiyemiz ürünü açıp kontrol eden yetkili servis olmasıdır.

Televizyon bozuldu ise yapılması gerekenler listemiz güncellenmeye devam ediyor. Yaşadığınız problemi yorum alanından bize bildirirseniz, bu konuya faydası olabilecek diğer genel başlıkları da konuya ekleyebiliriz.