SONY TELEVİZYON GRUBU ÜRÜNLERİ

Uzak görüntü ya da uzaktakini görme anlamına gelen televizyon, tıpkı radyo gibi hem bir teknolojidir hem de o teknolojiyi kullanan aracın adıdır. 20. yy’ın başında bisküvi kutusu boyutlarında keşfedilen televizyon, günümüzde artık çok daha devasa boyutlara ulaşmıştır. Bu konumuzda, Sony televizyon ürünlerinden bahsettik. Umarım keyifli bir içerik olarak değerlendirirsiniz.

Görüntüyü ve sesi aynı anda bu sunan teknoloji, yıllar içerisinden kendisini geliştirerek farklı fonksiyonlar da edinmiştir. Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte televizyonlar, eski misyonlarına yenilerini eklemiştir. Artık HD, Ultra HD ve 4K gibi görüntü kaliteleri ile öne çıkan televizyonlar, Akıllı TV teknolojisi ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar.

Yıllardır teknoloji dünyasında dev isimlerin arasında yer alan Sony de televizyon modelleri ile dikkat çeker. Her ürününde kalitesini ve uzman anlayışını hissettiren Sony, televizyon modelleri ile de farkını ortaya koyar. Sony televizyonlar, farklı özellikleri ile çözünürlük seçenekleri ile kullanıcılara hizmet verir. 

Sony Televizyon Modelleri

Gelişen teknolojiyle bilgisayarın yerinden edeceği düşünülen televizyonlar yeniliklere ayak uydurarak, hem radyo hem televizyon hem de bilgisayarın tüm özelliklerini tek çatı altında toplamıştır. 

Sony televizyon modelleri, bu teknolojiye ayak uyduran ürünlerin başında gelir. Sony televizyonları, tüketicisine birbirinden teknolojik tam 7 ürün grubu sunar. OLED TV, Led TV, 4K HDR, Smart yani Android TV, Full Array LED, 8K HDR, Full HD / HD Ready TV ile kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunan Sony, teknolojiyi ayağınıza getirir.

Oyun ve sinema tutkunlarının gözdesi olan Sony TV OLED ile kendinizi filmin veya oyunun içinde bulabilirsiniz. OLED ekranlar, LED arka aydınlatmalı LCD panellerden 1.000 kare daha hızlıdır. OLED ekranda hızla hareket eden bir görüntünün bile tüm detayı en ince ayrıntısına kadar görünür. Üstelik OLED TV’ler standart TV’lerden daha hafiftir. 

Sony TV LED, arka aydınlatmada kullanılan LED ışıklar sayesinde oldukça enerji dostudur. Hem floresanın harcadığı kadar enerji harcamaz iken hem de siyah ve beyaz renk arasındaki kontrast farkını yükseltip gerçeğe yakın bir görüntü sağlar. 

Sony TV 4K  ise eşsiz bir görüntü kalitesi sunar. HDR teknolojisi ile çok canlı ve göz alıcı bir deneyim yaşatır. HDR teknolojisi genelde sadece 4K televizyonlarda kullanılır. Fakat Sony, bu teknolojiyi 1080p çözünürlükte modellerinde bile kullanır. 

Android TV

Sony TV Android modelleri  ise televizyonda internete, sosyal medyaya girip müzik dinlemenize olanak sağlar. Full Array LED TV teknolojisi ise doğru derin siyahlar ve parlak vurgularla sinematik kontrastı sağlar. Bu teknoloji görüntülere gerçekçilik sağlar. 

Sony 8K TV, 4K çözünürlüğün 4 katı gerçekçilik ve zengin ayrıntıya sahip görüntü kalitesi sunar. Sony 139 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV serisi ise tamamen gerçekçi görüntüleri keşfetmenizi sağlar. Full Array LED özelliklerini bünyesinde barındıran seri sayesinde daha fazla LED, parlaklık ve kontrast hizmetinizdedir. Bununla birlikte Sony’nin hassas yerel karartma teknolojisi, daha doğru kontrast ve sinematik bir deneyim için TV’nin tek tek LED bölgelerini bağımsız olarak karartıp aydınlatmasını sağlar.

4K HDR işlemci özelliği sayesinde daha fazla güç, performans ve güzellik ile televizyonu seyredilebilir kılar. Yüksek kontrastla detaylar ortaya çıkar. 4K HDR TV, karanlık sahnelerin daha karanlık, aydınlık sahnelerin ise daha aydınlık olmasını sağlar. X-Motion Clarity teknolojisiyle hızlı hareketlerin pürüzsüz ve net olmasını sağlar. 

Sony Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sony TV modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur. Televizyon alırken dikkat etmemiz gereken detaylar kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre şekillenir. Daha fazla konfor mu yoksa daha ekonomik ama şık bir televizyon mu istediğinize karar vermeniz gerekir. Eğer geniş ekranlı bir model arıyorsanız. Sony 55 inch TV modeli bu ihtiyacınıza karşılık verecek niteliktedir. Oldukça geniş bir ekranı olan bu model, televizyon keyfinizi farklı bir seviyeye çıkarabilir.

Eğer televizyon izlemenin yanı sıra internette de gezmek istiyorsanız. Sony Smart TV’ler ideal bir tercih olabilir. Birçok özelliği içinde barındıran Smart TV’ler ile televizyondan daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, Smart TV’lerde Sony televizyon ayarlarını yapmak da oldukça basittir. Eğer son teknoloji bir yüksek çözünürlük arıyorsanız. Sony 8K TV’ler ile bunu sonuna kadar hissedebilirsiniz.

İnternetten Sony televizyon satın alacaklara aşağıdaki içeriği baştan sona kadar tamamen okumasını tavsiye ederim. Her ne kadar ben zaten daha önce internetten alışveriş yaptım deseniz de, okumalısınız. Sonuç itibariyle televizyon hasar riski yüksek elektronik cihazlar arasında yer alır.