Nedir?

Ambilight teknolojisi nedir?

Ambilight teknolojisi nedir?

TV’nin arkasına yerleştirilen LED aydınlatmaların, izlediğiniz sahneye göre televizyonun arkasındaki duvara ışık yansıtmasına Ambilight adı veriliyor. Bu ışıklar sayesinde, arkadaki ışıklarla TV’deki görüntü eşleştiğinden televizyonunuz olduğundan daha büyük görünüyor. Ambilight teknolojisi Philips tarafından geliştirilmiştir ve sadece Philips televizyonlarda Ambilight özelliği bulunur.

Televizyon izleme deneyimini keyifli hale getiren Ambilight sayesinde, televizyon kaynaklı baş ve göz ağrısının azaldığı gözlenmiştir. Özellikle karanlık ortamlarda izlenen televizyonlar bir süre sonra baş ve göz ağrısı yapabilirken, ambilight ile izlenen görüntülerde bu sürenin uzadığı belirtilir.

Ambilight modlarına baktığımızda ise “sesi takip et” ve “rengi takip et” gibi, isteğinize göre kişileştirebildiğiniz birçok farklı mod bulunuyor.

Google verilerine göre televizyon arka led araması yapılarak ambilight televizyon bulmaya ve uygun fiyatlı ambilight televizyon satın almaya çalışan oldukça fazla Türk kullanıcı bulunuyormuş. Sizlerde ambilight araması yapmak yerine televizyon arka led araması yaparak bu konuya ulaştıysanız lütfen parmak kaldırın ve yorum alanından bizi bilgilendirin : )

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment

  • Merhaba, televizyon arka led araması değilde ambilight’ı biraz yanlış yazmışım 🙂