Televizyon Garanti Bilgileri

Türkiye’de satışa sunulan televizyonların garanti süreçleri

Ürünü satın alana kadar, onlarca filtre işlemi yapar ve karar veririz. Bu konuda, satın aldığınız ürünün marka veya modeli ile alakalı herhangi bir kıyaslama işlemi yapmadan, binlerce TL ödeme yaparak satın aldığınız Televizyon Garanti Süreçleri hakkında bilgi paylaşımı yapacağız.

Aşağıdaki marka ismini seçerek, aradığınız markanın garanti süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Kurulum öncesi sorumluluklarınız, tüm markalar için ortaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

**Dikkat! Bu aşağıda belirtilmiş olan garanti süreçleri, satın aldığınız ürünlerin “üretici firma / resmi distrübitör garantili ” olması durumlarında geçerlidir. Satın aldığınız ürünün “ithalatçı garantili” veya farklı yetkili servis ağına ait garantili olmadığı bilgisini teyit ettikten sonra okumaya devam edebilirsiniz.

**Dikkat! Televizyon kurulumu için belirtilen ücretsiz kurulum işlemi 32 inç’ten büyük televizyonlar için geçerlidir. Ülkemizde, üretici firmaların ortak kararı ile 32″ TV kurulumları müşteri tarafından yapılmaktadır. Yetkili servis 32 inç veya daha küçük televizyonların kurulumu amacıyla adrese geldiğinde servis ücreti talep edecektir.

Garanti Bilgisi Edinmek İstediğiniz Markayı Seçin

LG TV Garanti Süreci Samsung TV Garanti Süreci
Philips TV Garanti Süreci Sony TV Garanti Süreci
Awox TV Garanti SüreciTCL TV Garanti Süreci
Grundig TV Garanti SüreciToshiba TV Garanti Süreci
Onvo TV Garanti SüreciRegal TV Garanti Süreci
Vestel TV Garanti Süreci Arçelik TV Garanti Süreci
Sunny TV Garanti Süreci Beko TV Garanti Süreci
Dijitsu TV Garanti Süreci Skytech TV Garanti Süreci
Profilo TV Garanti Süreci Telefunken TV Garanti Süreci
Next TV Garanti Süreci Techwood TV Garanti Süreci
Blaupunkt TV Garanti Süreci SEG TV Garanti Süreci
Hi-Level TV Garanti Süreci Woon TV Garanti Süreci
Axen TV Garanti Süreci Telenova TV Garanti Süreci
Altus TV Garanti Süreci Hitachi TV Garanti Süreci
Saba TV Garanti Süreci Nordmende TV Garanti Süreci
JVC TV Garanti Süreci Nexon TV Garanti Süreci
Daewoo TV Garanti Süreci Elton TV Garanti Süreci
Dextel TV Garanti Süreci Diji TV Garanti Süreci
Finlux TV Garanti Süreci Morio TV Garanti Süreci
Telefox TV Garanti Süreci Yumatu TV Garanti Süreci
Botech TV Garanti Süreci Fenoti TV Garanti Süreci
Navitech TV Garanti Süreci Quax TV Garanti Süreci
Peaq TV Garanti Süreci ElectroMaster TV Garanti Süreci
Redline TV Garanti Süreci Rose TV Garanti Süreci

Listede eksik olduğunu düşündüğünüz, Türkiye’de resmi satış gerçekleştiren markaları, yorum alanından bizlere bildirebilirsiniz.

LG Televizyon Garanti Süreci

Satın aldığınız LG TV‘nin kurulumu veya teknik desteği için tek muhatabınız LG TV Yetkili Servisleri olmalıdır. Ayrıca, LG Türkiye garantili ürünlerin ilk kurulumları yetkili servis tarafından ücretsiz yapılmaktadır.

LG Televizyonunuzun kanal ayarları, wi-fi bağlantısı, kullanım ile ilgili hem menü hem kumanda bilgileri ilk kurulum esnasında yetkili servis tarafından aktarılacaktır. Ürünün kullanımı ile ilgili yaşadığınız problemler de LG Türkiye Çağrı Merkezi ile telefon görüşmesi yaparak destek alabilirsiniz.

Yetkili servis harici, televizyon tamircilerinden alacağınız tüm hizmetler, ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olabilir. LG Türkiye garantili televizyon modellerinin tümü 2 yıl garantilidir*.

LG Türkiye Çağrı Merkezi : 444 6 543
İthalatçı garantili LG TV satın alırsanız yaşayabileceğiniz temel sorunlar için tıklayınız.

Samsung Televizyon Garanti Süreci

Samsung TV ürünlerinin kurulum ve teknik desteğinde tek muhatabınız Samsung TV Yetkili Servisleri olmalıdır. Türkiye genelinde, Samsung Türkiye garantili ürünlerin kurulumu yetkili servis tarafından ücretsiz yapılmaktadır.

Samsung TV’nin kanal ayarları, wi-fi bağlantısı, ürünün kullanımı gibi temel bilgiler, kurulum esnasında yetkili servis tarafından aktarılacaktır. Ürünün kullanımı ile ilgili yaşanan problemlerde Samsung Türkiye Çağrı Merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Samsung Yetkili servisleri haricinde, televizyon tamircilerinin ürüne müdahale etmemesi gerekmektedir. Yetkisiz müdahaleler sonucunda yaşanabilecek problemlerde, ürün garanti kapsamı dışında kalacaktır. Samsung Türkiye garantili televizyonların 2 yıl garantisi bulunur.

Samsung Türkiye Çağrı Merkezi : 444 77 11
İthalatçı garantili Samsung TV satın alırsanız yaşayabileceğiniz temel sorunlar için tıklayınız.

Philips TV Garanti Süreci

En Popüler televizyon markalarından biri olan Philips TV ürünlerinin kurulum ve teknik desteğinde tek muhatabınızın Philips TV yetkili servisleri olması gerekir. Philips garantili ürünlerin kurulumu yetkili servis tarafından ücretsiz yapılmaktadır.

Philips TV’nin wi-fi bağlantısı, kanal ayarları, ürünün kullanımı gibi temel bilgiler ve ayarlar yetkili servis tarafından yapılmaktadır. Ürünün kullanımı ile ilgili problem yaşarsanız, Philips çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Philips Yetkili servisleri haricinde, televizyon tamircilerinin ürüne müdahale etmemesi gerekir. Yetkisiz müdahale sonucunda yaşanabilecek problemlerde, ürün garanti kapsamı dışında kalır. Philips garantili televizyonların 2 yıl garantisi bulunur.

Philips Türkiye TV Çağrı Merkezi : 0 850 222 44 66
İthalatçı garantili Philips TV satın alırsanız yaşayabileceğiniz temel sorunlar için tıklayınız.

Sony TV Garanti Süreci

Sony TV grubu ürünlerinde, garanti süresi satın alma gününe göre hesaplanmaktadır. Rakip markalarda, kurulum tarihinden itibaren başlatılan garanti sürecinde Sony’nin uygulaması çokça şikayetleri de yanında getirmektedir. Çeyiz ürünü olarak satın aldığınız televizyonu birkaç sene bekletmeniz durumunda, ürünü hiç kullanmadan garanti süresinin bittiğine şahit olabilirsiniz.

Sony Çağrı Merkezi : 444 7669 (SONY)
Çalışma saatleri: Pazartesi-Cuma 9:00-18:30
İthalatçı garantili Philips TV satın alırsanız yaşayabileceğiniz temel sorunlar için tıklayınız.

TV Kurulumu Öncesi Sorumluluklarınız

Tüm televizyon markaları için geçerli olan kurulum öncesi sorumluluklarınız sabittir. Hangi marka ürün satın aldığınıza bakılmaksızın, aşağıdaki bilgileri dikkati okumalı, sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. ( Tüketici Hakem Heyeti’ne güvenerek, sorumluluklarınızı önemsizleştirmeyin! )

Televizyon satın aldığınız yer, fiziki mağaza ise, ürünün yetkili servis tarafından taşınmasını isteyebilirsiniz. Böylece, hem sevkiyatının yapılmasını hem de kurulumunun aynı anda yapılmasını talep edebilirsiniz. Sonuç olarak, işlem ürünün kırık çıkması gibi tüm problemleri süreçlerde herhangi bir sorumluluk almamanız için önem teşkil eder.

Eğer, fiziki mağazadan satın aldığınız ürünü siz taşıyacaksanız, ürünü teslim almadan önce ambalajını kontrol etmelisiniz. Çünkü, herhangi bir vuruk, çizik, delik, göçük gibi deformasyon olmadığını teyit etmeniz gerekmektedir. Ambalajında hasar olmadığını teyit ettiğiniz ürünün kurulumu yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Ama, 32″ ve daha küçük televizyonlar, küçük ev aleti statüsündedir. Yine ambalaj kontrolü yaptıktan sonra teslim almalı, kurulumunu sizin yapmanız gerekmektedir.

Günümüzün en popüler TV satın alınan platformları, kuşkusuz pazaryeri siteleridir. Trendyol, Hepsiburada, N11, ÇiçekSepeti gibi tedarikçiler ile müşterileri bir araya getiren sitelere MarketPlace denir. Market place sitelerinden satın aldığınız ürünler ile ilgili mesafeli satış sözleşmesi bağlayıcıdır.

Pazaryerinden satın alınan televizyonların garanti bilgileri ürün detay alanında yer almaktadır. Ürünün resmi distribütör garantili olduğunu teyit etmeniz gerekmektedir. Eğer ürün ithalatçı garantili ise, çokça problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Satın alınan televizyonun, adresinize teslim edildiği esnaya kadar tüm sorumluluk tedarikçi firmaya aittir. Ürünü adresinize teslim eden kargo görevlisinin evraklarına imza atmadan önce ürünü kontrol etmeniz gerekmektedir.

Eğer ürün ambalajında problem var ise iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

  1. Ürünü teslim almadan geri gönderin,
  2. Kargo personelinden, ambalaj hasarına ilişkin tutanak tutulmasını, evrağa kuryenin ad, soyad, araç plaka bilgilerinin yazılmasını talep edin.

Ambalaj hasarlı ürünü, tutanak tutulmadan teslim almanız durumunda tüm sorumluluk size geçecektir. Çünkü, ürünün size ambalaj hasarlı teslim aldığınızı belgelendirmiş olamazsınız. Ürünü muhafaza sürecinde sizin hasarlandırdığınız değerlendirilerek, fabrikasyon hatalar haricindeki tüm sorumluluk sizin olacaktır. ( Kırık ekran ve benzeri tüm sorumluluk size ait olacaktır! )

İthalatçı Garantili Ürünlerin Temel Problemleri

  1. Markanın Türkiye’deki temsilcileri, ürünü kendilerinin ithal etmediklerini belirterek tüm sorumluklarından arınırlar ve tedarikçi ile karşı karşıya kalırsınız.
  2. Yetkili servis hizmeti almanız ücrete tabi olacaktır. Ekstra masraflar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  3. Türkçe dil desteği olmayabilir. En sık yaşanan sorunlardan biridir.
  4. Yazılım güncellemesi, bazı markaların bazı ithalatçı garantili ürünlerinde, güncelleme alma problemi yaşanmaktadır. Ayrıca üründe NetFlix ve benzeri, Türkiye’ye özgü indirim uygulanan uygulamalarda, problemler yaşanmaktadır.

İthalatçı Garantili Televizyonlar ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığımız konumuzu inceleyebilirsiniz.