Teşhir Görüntü Kalitesi Evde Alınamıyor! Neden?

Arama motoru sitelerinde televizyon ile ilgili sıklıkla sorulan sorulardan biri. Teşhir televizyon nedir? sorusunu daha önce yanıtlamıştık, sergilenen televizyon ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz konumuzu inceleyebilirsiniz. Teşhir televizyon almanın avantaj ve dezavantajlarına göz atabilirsiniz. Mağazalarda sergilenen bu ürünler, eve geldiği zaman teşhir görüntü kalitesi düşmüş hissi yaratır. Gelin, hep birlikte teşhir tv ile evde kurulan tv arasındaki görüntü kalitesinin neden farklı olduğuna bakalım.

Öncelikle, televizyon kullanıcıların neredeyse tamamı, üretici firmaların aldatıcı işlem yaptığını savunur. Teşhirdeki görüntü kalitesini, ürünü evlerinde açtıkları zaman alamadıklarından şikayet eder. Aslında, müşterilerinde haklılık payı var. Sonuçta, teşhir ile evdeki görüntü kalitesi gerçekten farklıdır. Ama bunun sebebi üretici firmaların aldatıcılığı değil, yayın kalitesidir.

Televizyon satın almadan önce, ürünün birçok özelliğini mukayese ederiz. Aydınlatma sistemi, HDMI port sayısı, ekran yenileme hızı, işletim sistemi ve daha fazlası. Ürün özellikleriyle ilgili tercihimizi tamamladıktan sonra, ürün boyutunu belirler ve bütçemize uygun olan cihazı satın alırız.

Yetkili servis tarafından evlerimizde veya iş yerlerimizde kurulumu yapılan televizyonun görüntü kalitesinde düşüş olduğu göze çarpar. Çünkü teşhir televizyonlardaki yayın ile mukayese ederiz. Aslında, mağazadaki görüntü kalitesiyle ev/iş yerindeki kalite gerçekten farklıdır. Ancak kızmamız gereken firma, ürünün üreticisi olan firma değil, yayın aldığınız firmadır. Televizyon kanalları daha yüksek kalitede yayın yapıyor olsalar, televizyonunuz daha kaliteli görsel sunabilir. Ayrıca, HDR ve renk kontrastı gibi ayarları da düşük seviye de tutuyor olabilirsiniz. Bu ayarlara da göz atmayı lütfen ihmal etmeyin.