Teknik Hizmet TV Frekansı

[Çözüldü] LG TV Manuel TV Kanalı Ekleme İşlemi (WebOS 3.0)

LG televizyona manuel kanal eklemenin zor, hatta imkansız olduğu düşünülür. Yetkili servisler ücretli hizmet verebilmek için, piyasaya korku psikolojini yaydılar diyebilirim. Ancak durum pekte anlatılan gibi değil. Basit birkaç adım ile LG WebOS 3.0 işletim sistemine sahip televizyonunuza manuel kanal ekleyebilirsiniz.

LG TV Manuel kanal ekleme işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlattım. Aşağıdaki içerik sayesinde sizlerde WebOS 3.0 işletim sistemine sahip cihazınıza manuel kanal ekleyebileceksiniz.

Anlatıma geçmeden önce, hangi kanalı eklemek istiyorsanız, frekans bilgisine erişmek için sitemizde arama yapabilirsiniz. Uydu frekans bilgileri kategorimiz size kanal bulma konusunda yardımcı olabilir.

LG WebOS 3.0 işletim sistemine sahip televizyona, manuel kanal ekleme işlemi

LG WebOS 3.0 manuel kanal nasıl eklenir?

Kanal ekleme işlemi için aşağıdaki adımları atlamadan tek tek ilerlemelisiniz. Hata alan birçok kullanıcı, DiSEqC ile ilgili adımı atlıyor. Sonrasında ise, içeriğin eksik veya yanıltıcı olduğunu belirtiyor. Birkaç dakikanızı alacak aşağıdaki işlemler sonucunda kanal eklemenin ne kadar basit olduğuna şahit olacaksınız.

  1. Kumandanızın Ayarlar butonuna basın. (Dişli ikonu olan tuş)
  2. Ekranın en altında beliren, Tüm Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  3. Sol menüde, 3. sıradaki Kanallar sekmesini tıklayın.
  4. Sağ’a geçin, Kanal Tarama ve Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  5. Otomatik Ayarlama seçeneğine tıklayın.

Karşınıza çıkan üç seçenek olacaktır. Bu seçenekler; Anten, Kablo ve Uydu‘dur. Eğer anten kullanıyorsanız anteni seçmeniz gerekir. Tarifimiz uydu kurulumu için devam edecektir. Diğer seçenekler de birbirine çok benzer adımlar içerir.

Uydu servis operatörünü seçmeniz istenecektir. Bu alanda manuel işlem yapacağımız için, Diğer Operatörler seçeneği ile devam ediyoruz.

  • DiSEqC alanından Turksat uyduları için, A değerini seçmelisiniz.

Eklemek istediğiniz kanalların frekans, sembol, polarizasyon, FEC değerlerini doldurarak kanal arama işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Böylelikle LG WebOS 3.0 işletim sistemine sahip LG Televizyona manuel kanal ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.