TCL Televizyon Modelleri İle Türkiye Piyasasına Girecek

Akıllı telefon modellerinden sonra, Türkiye TV pazarına girmeyi hedefleyen TCL ‘in piyasadaki hareketliliği artırması ve rekabetçi fiyatları ile gündem olması bekleniyor.

TCL’in Türkiye pazarında da satışını gerçekleştirmesi beklenen son modeli bütçe dostu olmasıyla kendinden söz ettiriyor. Modelin 120 Hz QLED Mini-LED TV özelliğine sahip olması oldukça etkili.

Yurtdışında fiyat performans açısından piyasalarda söz hakkı kazanan TCL markası, Çin’in televizyon piyasasındaki etkili firmalarından biri olmaya hazırlanıyor. Ürün çeşitliliği konusunda hiçbir sorunu olmayan, özellik ve boyutlar ile hemen her ihtiyaca hitap eden TCL ‘in Türkiye’de çok geniş ürün gamıyla piyasaya girmesi bekleniyor.

Sürekli fiyat performans ürünü olarak bahsettiğimiz TCL, yurtdışında tanıttığı en son modeli 6-Serisi 4K TV’sinin 55″ için 650 dolar, 65″ için 899 dolar, 75″ için ise 1399 dolar fiyat etiketi bulunuyor. Bu rakamlar yurtdışı piyasası için oldukça bütçe dostudur.

6-Serisi 4K TV için birkaç teknik bilgiyi de paylaşmak isterim. Model QLED Mini-LED teknolojisi (240 ayrı local dimming zone) üzerine kurulan bir panele sahip ve 120 Hz yenileme sunuyor. Dolby Vision (HDR10 ve HLG dahil) desteği olan model, aktarıldığı kadarıyla THX’in düşük gecikmeli oyun moduna da destek veren ilk TV konumunda da bulunuyor.

Oyun için özel ayarlara sahip olan TCL imzalı yeni ürün, VRR ve HDMI 2.1 desteğiyle beraber yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Playstation 5 için oldukça iyi bir seçenek konumunda yer alıyor.

Henüz kesinlik kazanmasa da, TCL’in yeni modelini Türkiye piyasasına rekabetçi fiyat ile satışa sunması, Türkiye TV piyasasından iyi bir payı elde edebileceği düşünüyor. Çünkü ülkemiz fiyat konusunda oldukça hassas. Marka takıntısı yerine, fiyat performans ürünlerini iyi değerlendiren ve bu yönde alım yapan bir topluma sahibiz.