Yetkili Servis Nedir? Yetkili Servisin Önemi

Bu içerikte sizlerle yetkili servisin önemi hakkında bilgi vereceğiz. Konunun yazılma amacı ise, kendini yetkili servis olarak tanıtıp ciddi miktarlarda dolandırıcılık yapan bir şebekedir.

İstanbul’da ikamet eden bir çete grubu internet aracılığı ile dolandırıcılık gerçekleştirmiştir. Öyle ki, sosyal medya platformlarında ( Facebook , Instagram , Twitter , YouTube gibi ) sayfa oluşturup kendisini yetkili servis olarak nitelendiren çete halkımızı mağdur etmiş. Kendilerine ulaşan müşterilerin adresine giderek, çeşitli bahaneler sunup ürünü atölyelerine götürmeleri gerektiğini belirtmiş.

Yetkili Servis Dolandırıcılığı

Çete; kendileriyle iletişim kuran müşteri adresinden aldığı üründe tamir bedeli belirlemiş. Müşteriden tamir bedelinin havale / eft yoluyla ödenmesini talep etmiştir. Ürünün tamirini yapmadan, hasarlı ürünü geri iade etmeden, hem ürünü çalmış hem de havale yoluyla ücret almıştır.

Yetkili Servis olarak kendisini tanıtan her firmaya güvenmeyin! Araştırmadan işlem yapmayın!

Yetkili Servisin Önemi

Yetkili servis olarak hizmet veren şirketler, üretici marka temsilcisi görevindedir. Ürüne yetkili servisler haricinde müdahale edilmesi, ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple, yetkili servislere doğrudan güven duyulmaktadır. Oluşan bu güven ortamında dolandırıcılar ile karşılaşmamak için, servisi teyit etmeniz gerekir.

Ürün ile ilgili yetkili servisleri, üretici firmanın websitesinden teyit etmek ile işleme başlayabilirsiniz. Üretici firmanın çağrı merkezi ile iletişime geçerek servis talebinde de bulunabilirsiniz.