Nedir?

Samsung NEO QLED Serisi (2021)

Samsung, Neo QLED adını verdiği modeli amiral gemisi 8K (QN900A) ve 4K (QN90A) modellerini tanıttı. Neo QLED, yeni bir arka aydınlatma teknolojisi ve yeni görüntü teknolojisinin bir kombinasyonu.

Neo QLED, ekranın arkasında küçük LED ışıklandırmalarından oluşan Mini LED aydınlatma teknolojisini kullanıyor. Bu özellik sayesinde görüntünün kontrast artıyor. Neo QLED ayrıca, gelen sinyali panelin doğal çözünürlüğüne yükseltmek için AI yükseltme ve yeni bir görntü işlemcisi olan Neo Quantum Processor sistemini kullanıyor.

Samsung, Neo QLED ve microLED ile 2021 TV serisini duyurdu

2021 Neo QLED TV’ler ayrıca daha ince çerçeveler, kablo yönetimi için yeni bir Slim One Connect Box, nesne izleme özellikli yeni ses sistemi ve mekansal optimizasyon gibi başka özellikler de sunacak. Diğer yeni özellikler arasında kişisel antrenör özelliği olan Samsung Health, Google Duo ve Office 365 entegrasyonu yer alıyor.

Samsung, Neo QLED ve microLED ile 2021 TV serisini duyurdu

Samsung ayrıca microLED teknolojisine sahip iki yeni modeli duyurdu. Bunlar 110 “ve 99” olmak üzere iki boyutta satışa sunulacak. Modeller, 4K çözünürlük, 4×4 bölünmüş ekran görünümü ve 5.1 ses özelliklerine sahip olacaklar.

microLEDOLED’e benzer bir ekran teknolojisidir. Hayli pahalı olan microLED, ancak OLED’den farklı olarak çok daha yüksek ışık çıkış seviyelerine ulaşabilir.
Ancak 2021 yılında Samsung tarafından piyasaya sürülecek modeller içerisinde microLED ilk kez standart televizyon olarak doğrudan tüketicinin beğenisine sunulacak.
Samsung ayrıca Lifestyle televizyon serisinde güncellenmiş modelleri duyurdu. 2021 Çerçevesi artık önceki sürümün yarısı kadar ince olacak. Takılabilir çerçeve beş renkte ve iki stilde gelecek. Ayrıca, TV’de sergilenecek 1400’den fazla sanat eserini içeren TV’nin Sanat Mağazasından bir abonelik de edinebilirsiniz.

Samsung, Neo QLED ve microLED ile 2021 TV serisini duyurdu

Samsung ayrıca doğa sever bir davranış sergiliyor. Şirket karbon ayak izini azaltmayı, enerji verimliliğini artırmayı, sürdürülebilir paketlemeyi sunuyor. İç mekan veya dış mekan aydınlatmasından veya USB yoluyla şarj edilebilen yeni bir güneş enerjili uzaktan kumandayı da piyasaya sürüyor. Güneş enerjisi uzaktan kumandası da geri dönüştürülmüş plastikten üretildi.

Kaynak : abcgazetesi.com