Nedir?

Oled Aydınlatma Teknolojisi

Diğerleriyle karşılaştırılamaz

Kendinden aydınlatmalı pikseller ile mümkün olan kusursuz OLED siyahı diğerleriyle karşılaştırılmayacak çarpıcı kontrastı yaratır. Ortaya çıkan kontrast, sinematik deneyim için tüm renklere derinlik katar ve detayları ortaya çıkarır.

Kendinden Aydınlatmalı Pikseller

Kusursuz Siyah, Kusursuz Renkler

Arkadan aydınlatmalı LED ve Mini LED TV’ler ekranda renkleri göstermek için bir filtreden ışık geçirir, bu da görüntüde bozulmaya sebep olabilir. LG OLED TV, kendinden aydınlatmalı pikselleri ile herhangi bir bozulma olmadan en canlı siyah ve renklerle birlikte sonsuz kontrast sağlar. Bu sayede bir gökyüzü sahnesinde en ufak yıldızları bile net olarak görebilirsiniz.

%100 Renk Doğruluğu

Bugüne kadar gördüğünüz en gerçek renkler

LG OLED ekranların %100 renk doğruluğuna sahip olduğu uluslararası test ajanslarından Intertek tarafından onaylandı. Bu, ekranda gördüğünüz renklerin orijinal görüntünün renklerine çok yakın olduğu anlamına gelir. Böylece izlediğiniz her şey, içerik yaratıcısının istediği gibi görünür.

Renk Doğruluğu testleri, orijinal bir görüntünün rengi ile bir ekran tarafından gösterilen renk arasındaki farkı belirler. Testte örnek renkler çıkarılmış ve kullanılmıştır. Sonuçlar, LG OLED ekranlarda gösterilen örnek renklerin %100’ünün orijinal renklerle yakından eşleştiğini doğrulamıştır. LED ekranlarda gösterilen örnek renklerin yalnızca %70-80’i orijinal renklerle yakından eşleşmiştir.

*Renk doğruluğu, bir ekranın renk doğruluğunun 125 renk örneğinde Delta E ≤ 2 olup olmadığını belirler.
*Test sonuçları TV paneli içindir.
*83 inçlik LG OLED panel sertifikasyonu 2021’in ilk yarısında onaylanacaktır.

Görüntü kalitesinin arkasındaki sır görüntü teknolojisidir.
Arkadan aydınlatmalı LCD & LED TV’ler gerçek ekranda renkleri göstermek
için bir filtreden ışık geçirir, bu da görüntüde bozulmaya sebep olabilir.LG OLED TV, kendinden aydınlatmalı pikselleri ile
herhangi bir bozulma olmadan en canlı renkler ve sonsuz kontrast sunar.

OLED 8K

OLED Kalitesinde Gerçek 8K

OLED, Gerçek 8K ile buluştu. 8K çözünürlük ölçümünde endüstri standartlarının da üzerinde bir performans gösteren LG OLED 8K TV’ler 33 milyondan fazla OLED pikseli ile geniş izleme açılarında bile kusursuz siyah, kusursuz renkler ve çarpıcı bir görüntü kalitesi sunuyor.

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments

  • Oled aydınlatma teknolojisi ile ilgili herkesin anlayabileceği net bilgi paylaşmışsınız. Bu konuda teşekkür ederim. Zira, internetteki birçok paylaşımda başlık ile içerik birbirini tutmuyor, sürekli konu ismini tekrar eden cümleleri okuyoruz. Özellikle haber sitelerinde!

    Ziyaret ettiğim bir LG satan mağazada, her pikselin birbirinden bağımsız çalıştığı ve bu sistem sayesinde bölgesel aydınlatma yerine piksel bazlı aydınlatmanın aşırı etkili olduğundan bahsediyorlardı. Oled ile ilgili daha detaylı sadece anlatım bulunan konularınızı bulamadım.

    OLED teknolojisi başlıklı bir konu açarak ürün modellerini değil de, sadece OLED’i anlatacağınız konunuzu merakla bekliyor olacağım. Bildirimleri açtım.