LG Televizyon Grubu Ürünleri

LG Televizyon

Televizyonlar uzun yıllardır kullanıcıların hayatındaki en popüler teknolojik ürünlerdir. İlk ortaya çıktıkları süreçten itibaren birçok kullanıcının ilgisini çekerek insanların hayatında önemli bir yere sahip olur. Televizyonlar ilk icat edildikleri güne göre oldukça değişmiş aletlerdir. Günümüzde gelişimine hız kesmeden devam ederek, birçok farklı özelliğe sahip televizyonlar ortaya çıkmaktadır. LG markası televizyon piyasasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kullanıcıların en çok tercih ettiği teknolojik alet markalarından biridir.

LG markası; Life’s Good açılımı ile ortaya çıkmıştır. İlk olarak 1947 yılında IN Hwoi Koo tarafından başka bir isimle kurulur. 1952 yılında ise Kore’de plastik sektöründe çalışan ilk şirket olmuştur. İlk olarak 1958 yılında LG Elektronik ismini almıştır. İlk Kore üretimi olan radyoyu LG ismini alışından tam bir yıl sonra piyasaya sürer. Tam olarak bu senelerde hem petrokimya alanında hem de elektrik elektronik alanında faaliyet yürütür.

LG 1966 yılında Kore malı olan ilk siyah beyaz televizyonu üretmiştir. LG markası dünyanın gelişmesini ve ilerlemesini yakından takip ederek bu değişime ayak uydurur. Ürettiği televizyonlar, bilgisayarlar ve daha birçok teknolojik alet kullanıcıların beğenisini kazanır. LG televizyonlar özellikle de sahip olduğu model çeşitliliği ile birçok kullanıcının tercih ettiği markalardan biridir.

Kullanıcı televizyon alışverişi yaparken alacağı televizyonda bulunmasını istediği birçok özellik, LG markalı televizyonlarda bulunur. LG markası bu noktada kullanıcılarının isteklerini tespit ederek farklı televizyon modelleri tasarlar. Bu televizyon modellerinin farklı özelliklere sahip olması farklı kullanıcılara ulaşabilmek için oldukça önemlidir. Bugün hala teknolojik aletler alanındaki gelişimini son hızlı sürdüren LG, televizyon üretiminde de araştırmalarını ve çalışmalarını sürdürür.

Birçok online alışveriş sitesinde, zincir mağazalarda ve LG tabelalı Brand Shop mağazalarında, LG markasına ait olan televizyonları görmek mümkündür. Bu sayede, kolaylıkla LG markasına ulaşarak televizyon alışverişi yapabilirsiniz.

LG Televizyon Modelleri Ve Özellikleri

Lg markasına ait televizyonlar birçok farklı modele sahiptir. Bu modellerin her birinde bulunan özellikler birbirinden farklıdır. Kullanıcılar LG markasına ait televizyonların özelliklerini inceleyerek kendi ihtiyaçlarına en uygun olan modeli tercih edebilir. 

LG televizyon modelleri en temel olarak 4 gruba ayrılır. 

  1. LG UHD 4K TV,
  2. LG Nanocell TV,
  3. LG Oled TV,
  4. LG Ultra Büyük TV şeklinde isimlendirilir.
LG Televizyon Modelleri ve Özellikleri

Her bir gruptaki televizyon çeşitleri birbirinden farklıdır. UHD 4K televizyonlar modellerinde en yüksek çözünürlükte içerik izleme şansına sahip olduğu için gerçekçi bir izleme deneyimi yaşanır. Bulanıklık azaltma, dinamik renk ve görüntü iyileştirici özellikleri sayesinde kullanıcı her şeyi en canlı ve net hali ile izleme şansına sahiptir. Bazı modellerde bulunan yapay zeka ve ses tanıma özelliği ile kullanım kolaylığı sağlar.

LG Nanocell TV modellerinde ise ekranın paneli üzerinde bulunan küçük nanometrik partiküller aracılığı ile soluk renkler filtreleme işlemi yapılır. Bu sayede, canlı ve daha gerçekçi  renkler üretilerek ekrana yansıtılır. Buna bağlı olarak da her açıdan herhangi bir renk bozulması olmadan izleme deneyimi yaşanır. Nanocell Tv modellerinde de birçok farklı özelliğe sahip televizyonlar görmek mümkündür. Bazı modellerde bulunan özellikler sayesinde ortamın ışığı tespit edilerek izlenilen şeyi ortamın ışığına en uygun şekilde oluşturur. Buna bağlı olarak da kullanıcılar oldukça net ve gerçekçi bir görüntü yakalar. Ayrıca filmmaker moduna sahip bazı modellerde gürültü azaltma, artırma, keskinleştirme, yumuşatma gibi uygulamalar ile kaliteli bir film deneyimi sunulur. Buna ek olarak netflix, spotify gibi bazı uygulamaları da içerdiği için kullanıcılar istedikleri uygulamayı televizyon aracılığı ile kullanabilir.

LG Oled Tv’de ekranda bulunan ve kendi parlaklıklarını kontrol edebilen ledler sayesinde renkleri daha canlı ve daha net görme fırsatı bulursunuz. Keyifli bir televizyon izlenimi için bu gruptaki televizyonları inceleyebilirsiniz. Oled televizyon modelleri oldukça geniş bir çeşit skalasına sahiptir. Oled televizyon modellerinde bulunan özelliklerden biri ekran büyüklüğüdür. Her modelde farklı ekran büyüklükleri görmek mümkündür. Kullanıcı hem zevkini hem de evinin dizaynını düşünerek kendisi için uygun büyüklükte olan LG Oled televizyon modelini seçebilir. Ayrıca bazı Oled TV modellerinde 4K akıllı görüntü iyileştirme özelliği bulunur. Bu özellik sayesinde ekranda beliren görüntüleri daha net ve canlı görebilmek mümkündür. Ayrıca, yine bazı modellerde bulunan sesle kontrol özelliği de kullanıcılar için büyük bir kolaylık oluşturur. Bu özellikte türkçe dil desteği de bulunduğu için herkesin rahatlıkla bu özelliği kullanabilmesi mümkündür.

Oled Tv modellerinde işlemcilerin nesli ve tipi değişkenlik gösterebilir. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda araştırma yaparak uygun işlemciye sahip olan ürünü tercih edebilir. Ayrıca Oled TV modellerinde bulunan piksel teknolojisi sayesinde görüntü kalitesinin oldukça yüksek olması da önemli ve kullanıcıların beğendiği özelliklerden biridir.

Bir diğer LG televizyon grubu ise Ultra Büyük televizyonlardır. Oldukça geniş ekranlarda yüksek ses kalitesi ve görüntü netliği sayesinde kullanıcı sinema gibi bir izleme deneyimi yaşayabilir. Ayrıca Oled TV, Nanocell TV ve UHD 4K TV modellerinde bulunan birçok özelliğe sahip modelleri de vardır.

LG Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

LG firmasından televizyon almak isteyen kullanıcılar alışveriş esnasında bazı noktalara dikkat etmelidir. Bu önemli noktaların üstünde durarak çok daha doğru bir alışveriş gerçekleştirmek mümkün olur.

İlk olarak kullanıcı televizyonu koymak istediği alanın büyüklüğünü ölçmelidir. Örneğin; bir televizyon ünitesine sahip ise o ünitenin ölçülerini alarak uygun büyüklükteki LG televizyon modellerini tespit edebilir. Ek olarak kendi tercihleri, istediği izleme kalitesi gibi unsurları da dikkate alarak almak istediği LG televizyonun büyüklüğünü seçmelidir. Buna ek olarak alışveriş sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise televizyonun modelidir. LG markasında farklı özelliklere sahip modeller bulunur. Yoğun netlikte bir izleme deneyimi istiyor ise UHD 4K TV modellerini inceleyebilir. Kullanıcı bu noktada kendi beklentilerini, isteklerini iyi bir biçimde tespit ederek buna uygun olan modellere yönelmelidir.

LG televizyon almak isteyen kullanıcının dikkat etmesi gereken bir diğer özellik ise televizyonda bulunması gereken özelliklerdir. Kullanıcı bu konuda da kendi tercihlerine göre hareket etmelidir. LG markası televizyon modellerinde oldukça farklı özellikler bulundurabilir. Yapay zeka özelliği, görüntü netleştirme özelliği, filmmaker özelliği gibi birçok farklı özellik vardır. Kullanıcı bu özellikleri iyi bir biçimde araştırarak isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleri tespit etmelidir. Örneğin bazı kullanıcılar için en önemli özellik sesle kontrol özelliği iken bazı kullanıcılar için ise filmmaker özelliği olabilir. Bu tamamen kişinin kendi ihtiyaçları ile ilgili olduğu için kullanıcı tüm özellikleri araştırarak uygun olan modeli tercih edebilir. Bunun yanında alışveriş sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da alınacak televizyonun kullanıcının bütçesine uygun olmasıdır.

LG TV Ürünlerinde Garanti Süreci

LG Türkiye tarafından ithalatı yapılmış ürünler, LG Türkiye garantili veya Resmi Distribütör garantili olarak belirtilir. Özellikle, pazaryeri sitelerinde LG TV ürünleri için garanti bilgisi alanında yer alan Resmi Distribütör Garantili ifadesi çokça müşteri adayını tedirgin etmektedir. LG markalı ürünlerin resmi distribütör’ü ülkemiz için LG Türkiye’dir.

Brand Shop ve zincir mağazalarından satın alacağınız ürünlerde, satış temsilcisinden sözlü olarak ürünün LG Türkiye garantisinde olup olmadığı bilgisini teyit etmeniz yeterlidir. Fiziki mağazalardan yapılan alışverişlerde işlem basit olsa da, internet alışverişleri risk altındadır.

Satın alınacak olan LG TV ürünleri internet sitelerinde rekabetçi fiyatlar ile oldukça ekonomik düzeye inerler. Fiziki mağazalarda ürün bedeli yüksek iken, aynı firmanın internet sitesinde, piyasa koşulları kaynaklı olarak fiyat daha düşük olabilir.

İnternetten TV satın alınırken, ürün bilgi sayfasını detaylıca incelemeniz gerekir. Teşhir, outlet ibaresi bulunan ürünler orijinal ambalajından çıkartılarak, belirsiz süreli olarak çalıştırılmış olabilir. Bu durum kaynaklı, üründe çizikler bulunabilir. Pazaryeri platformlarından, N11 ve GittiGidiyor teşhir / outlet ürün ve tamir görmüş ürünlerin satışına izin vermektedir. Trendyol, Hepsiburada ve ÇiçekSepeti gibi diğer pazaryeri firmalarında sadece kapalı kutu ve sadece LG Türkiye garantili ürünlerin satılmasına izin verilir.